قفسه‌ی فروشگاهی

همه چیز درباره قفسه فروشگاهی

بیشتر ما در خرید‌های روزانه انواع قفسه فروشگاهی را دیده‌ایم و احتمالا تفاوت فروشگاه‌هایی که از قفسه استفاده می‌کنند و فروشگاه‌هایی که فاقد قفسه‌بندی هستند را متوجه شده‌اید. زیبایی و چینش مناسب محصولات در فروش آن‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. دانستن همه چیز درباره قفسه فروشگاهی به شما کمک می‌کند که بتوانید قفسه‌ای مناسب برای فروشگاهتان بیابید و از مزایای آن استفاده کنید.

در قسمت‌های بعدی به‌طورکامل با انواع قفسه مارکتی، اجزای مختلف آن و همچنین عواملی که در خرید قفسه مارکتی خوب به شما کمک می‌کند پرداخته‌ایم و در نهایت شما می‌توانید پس از مطالعه، از طریق همین صفحه قفسه مارکتی را با قیمت مناسب و در طرح‌های مختلف خریداری کنید.

مدل‌ های مختلف انواع قفسه فروشگاهی

روش‌های مختلفی برای دسته‌بندی قفسه فروشگاهی وجود دارد. اگر بخواهیم مدل‌های مختلف انواع قفسه‌های فروشگاهی را بر اساس ساختار و محل قرار‌گیری تقسیم بندی کنیم این تقسیم بندی به صورت زیر خواهد بود:

قفسه یکطرفه دیواری

قفسه یکطرفه ایستا

قفسه دوطرفه ایستا

قفسه سنگین

قفسه فروشگاهی یکطرفه دیواری

فروشگاه تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت مرجع خرید انواع قفسه فلزی انباری و فروشگاهبا بهترین قیمت ، درباره قفسه های فلزی طوسی و پیچ و مهره ای توضیح میدهد.

از اسم قفسه یک طرفه دیواری پیدا است که فقط از یک طرف آن قابلیت دسترسی به محصولات امکان دارد و باید بر روی دیوار نصب شود. این نوع قفسه‌ها نسبتا مستحکم هستند و باید با استفاده از پیچ و رول‌پلاک آن‌ها را بر روی دیوار نصب کرد تا ثابت بمانند.

قفسه فروشگاهی یکطرفه ایستا

قفسه یک طرفه ایستا شباهت زیادی به قفسه دیواری دارد؛ اما تفاوت اصلی این دو نوع قفسه در این است که برای نصب قفسه یک طرفه ایستا نیازی به متصل کردن قفسه به دیوار نداریم و بدون دردسر می‌توان آن را در کنار دیوار قرار داد. استفاده از این نوع قفسه مانع از آسیب رساندن به دیوار می‌شود. وزن کم و قیمت مناسب قفسه یک طرفه ایستا نسبت به قفسه دیواری، باعث افزایش فروش آن شده است.

قفسه فروشگاهی دوطرفه ایستا

قفسه دو طرفه ایستا به گونه‌ای طراحی شده است که علاوه بر این‌که می‌تواند بر روی پایه‌های خود بایستد، می‌توان آن را در مکان‌هایی که دیوار وجود ندارد نیز به کار برد و از دو طرف آن استفاده کرد.

قفسه فروشگاهی سنگین

قفسه سنگین دارای وزن بالایی است که باعث می‌شود تحمل وزن بالایی داشته باشد. این نوع قفسه برای فروشگاه‌هایی نظیر لوازم یدکی خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. وزن بالای این نوع قفسه و به‌کار‌گیری مواد با کیفیت باعث شده است که قیمت قفسه سنگین بیشتر از دیگر قفسه‌ها باشد.

آیا قفسه‌ها همین چهار نوع هستند؟ قفسه‌های دیگری مانند قفسه گرد، نیم گرد و قفسه ادویه‌جات وجود دارند که زیر مجموعه موارد ذکر شده هستند.

مدل‌ های مختلف انواع قفسه فروشگاهی

نصب استاندارد قفسه مارکتی باعث می‌شود که مشتری در مسیر گذر از کنار قفسه‌ها ناخود‌آگاه به سمت محصولات برود و اقدام ‌به خرید کند. این مورد در حالتی اتفاق می‌افتد که شما برای خرید و نصب قفسه مارکتی وسواس لازم را به خرج داده باشید.

کیفیت قفسه فروشگاهی و اجزای مختلف آن باعث می‌شود که در نهایت یک قفسه مارکتی با کیفیت در اختیار شما قرار بگیرد. اجزای تشکیل دهنده قفسه مارکتی‌های مختلف با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که ما در اینجا آن‌ها را بیان کرده‌ایم:

 1. اجزای قفسه مارکتی دیواری
 2. اجزای قفسه مارکتی یک طرفه ایستا

اجزای قفسه مارکتی دو طرفه ایستا

اجزای قفسه مارکتی دیواری

اصلی‌ترین اجزای قفسه مارکتی دیواری پایه، طبقه، زاویه، پیچ و رول‌پلاک به مقدار مورد نیاز برای نصب قفسه بر روی دیوار است.

اجزای قفسه مارکتی یکطرفه ایستا

اجزای قفسه مارکتی یک طرفه ایستا پایه، زاویه، طبقه و صفحه پشت است که در کنار یکدیگر قفسه مارکتی یک طرفه ایستا را تشکیل می‌دهد. برای نصب قفسه ایستا نیازی به پیچ و رول‌پلاک ندارید زیرا نیازی به نصب قفسه بر روی دیوار نیست و به راحتی می‌تواند بر روی پایه‌های خود بایستد. قفسه تشکیل شده از این اجزا ساده است و شما می‌توانید با قرار دادن لامپ‌های روشنایی قفسه، قلاب و لوازم جانبی دیگر قفسه خود را کارا‌تر و زیبا‌تر کنید.

اجزای قفسه مارکتی دوطرفه ایستا

اجزای قفسه مارکتی دو طرفه ایستا مانند اجزای قفسه مارکتی یک طرفه ایستا است و تنها تفاوت آن‌ها در این است که باید از طبقه‌های دو طرفه برای قفسه مارکتی دو طرفه ایستا استفاده کرد.

نکاتی که در انتخاب قفسه های فروشگاهی باید رعایت شود!

دانستن نکات زیر به شما کمک می‌کند تا قفسه فروشگاهی مناسب خودتان را به راحتی پیدا کنید و بتوانید آن را با قیمت مناسب از مراکز معتبر بخرید. آیا شما از نکاتی که در انتخاب قفسه‌های فروشگاهی باید رعایت کرد آگاه هستید؟ در اینجا این نکات را بیان کرده‌ایم.

 • کیفیت قفسه
 • بودجه در نظر گرفته شده برای خرید قفسه
 • تنظیم ارتفاع
 • جا‌به‌جایی
 • کالایی که قرار است بر روی قفسه گذاشته شود

کیفیت قفسه

قفسه باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا در طول زمان دچار آسیب دیدگی نشود و شما زود‌تر از طول عمر طبیعی محصول، مجبور به تعویض آن نشوید. به طور کلی کیفیت قفسه ارتباط مستقیمی با طول عمر آن دارد.

بودجه

سعی کنید در خرید قفسه خساست به خرج ندهید زیرا قفسه از اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده فروشگاه شما است. اگر بودجه کمی را برای این‌کار در نظر بگیرید مجبور می‌شوید قفسه کم کیفیتی را خریداری کنید. پس سعی کنید بودجه در نظر گرفته شده برای خرید قفسه را افزایش دهید.

تنظیم ارتفاع

با توجه به محصولاتی که قرار است روی قفسه چیده شوند بهتر است قفسه از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردار باشد تا بتوانید در مواقع نیاز، ارتفاع طبقات را تنظیم کنید.

جابجایی

برای تغییر دکوراسیون و تعمیر فروشگاهتان نیاز است که قفسه‌ها را جا‌به‌جا کنید. بهتر است قفسه‌ای که خریداری می‌کنید از قابلیت جا‌به‌جایی آسانی برخوردار باشد.

قفسه مناسب کالا

بهتر است قبل از خرید قفسه از خودتان بپرسید که چه کالایی قرار است بر روی قفسه گذاشته شود و چرا اقدام به خرید قفسه کرده‌اید؟ پاسخ این سوال می‌تواند ابعاد، کیفیت و ویژگی‌های قفسه‌ای که می‌خواهید خریداری کنید را برای شما مشخص می‌کند.

سخن آخر

شما با مطالعه این صفحه با انواع قفسه فروشگاهی، اجزای تشکیل‌دهنده آن و همچنین نکاتی که نیاز است در خرید قفسه رعایت شود آشنا شدید. قفسه مناسب تاثیر به سزایی در فروش شما خواهد داشت پس از اهمیت آن غافل نشوید و آن را از مراکز معتبر خریداری کنید. شما می‌توانید با مشاهده انواع قفسه مارکتی در سایت ما و همچنین دریافت مشاوره‌های لازم از تیم پشتیبانی قفسه مدنظرتان را خریداری کنید.

مقالات مرتبط

قفسه بندی بازویی - تجهیزات فروشگاهی - قفسه بندی بازویی
قفسه فروشگاهی

قفسه بندی بازویی

قفسه‌بندی بازویی (کانتیلور) جهت نگهداری بارهای سنگین، حجیم لوله‌ای، شاخه‌ای و یا رولی و ورقی که توسط لیفتراک جابجا می‌شوند

توضیحات بیشتر »

محصولات مرتبط

چرخ فروشگاهی

۱,۲۳۰,۰۰۰ تومان

ویژگی های چرخ فروشگاهی:

 • لیتری ۱۲۰
 • چرخ های سبد از نوع بلبرینگی هستند و چرخ ۱۸۰ درجه
 • ساخته شده از مفتول ۳
 • رنگ کوره ای الکترواستاتیک
 • تنوع رنگ بندی بدنه به دلخواه مشتری
 • عرض ۵۴
 • طول کف ۶۶

قفسه فروشگاهی بدون حائل دوطرفه

۲,۴۸۱,۰۰۰ تومان
ویژگی ها
 • رنگ بندی طبق سفارش مشتری
 • بدون حائل پشت
 • دستک و پروفیل ۲ میل
 • کفی و طبقات ضخامت ۰/۷
 • شش طبقه
 • ارتفاع ۲۱۰
 • عمق ۳۰ سانت

قفسه فروشگاهی مدل مدرن دوطرفه

۲,۵۲۰,۰۰۰ تومان
ویژگی ها
 • رنگ بندی طبق سفارش مشتری
 • دارای حائل توری
 • دستک و پروفیل ۲ میل
 • کفی و طبقات ضخامت ۰/۷
 • شش طبقه
 • ارتفاع ۲۱۰
 • عمق ۳۰ سانت