ساعت کاری: 9-21

انواع تجهیزات پرکاربرد فروشگاهی - داشتن تجهیزات فروشگاهی مناسب در افزایش فروش و جلب رضایت مشتری تاثیر مستقیم دارد. با ما برای بررسی بررسی تجهیزات پرکاربرد فروشگاهی همراه باشید. - قفسه

سرفصل موضوع

قفسه بندی فروشگاه های زنجیره‌ای

اگر چنانچه در شُرف یا تفکر افتتاح فروشگاه زنجیره‌ای هستید بدانید که فروشگاه‌های زنجیره‌ای دارای کلاس کاری بالایی نسبت به سایر فروشگاه‌های تکی هستند، چون از هر لحاظ یعنی تنوع محصولات، کیفیت بالا و قیمت مناسب کالاها همچنین به روز بودن تجهیزات به‌کار رفته در فضای داخلی به بهترین شیوه، کامل و جوابگوی نیاز مشتری هستند.

متراژ بسیار بالا و حجم زیاد کالاهای موجود، معروف‌ترین صفت این فروشگاه‌ها است که بایستی به بهترین  مدیریت شوند یعنی فضاهای مربوط به هر محصول جدا سازی شوند و کالاهای مرتبط به هم در مکان مشخصی چیدمان شوند، قفسه بندی فروشگاه زنجیره ای تنها راه‌حل برای مدیریت فضا و کالاهای موجود در فروشگاه‌های زنجیره‌ای است برای اطلاعات کامل‌تر و پاسخگویی به چندی از سوالات پرتکرار در این خصوص پیشنهاد می‌شود ادامه مطلب را بخوانید.

معرفی انواع قفسه بندی فروشگاهی

قفسه و باکس‌های مناسب فروشگاه دارای انواع مختلفی با مدل‌های متفاوت و رنگ‌های متنوعی هستند. اما چون مبحث اصلی مطلب در رابطه با فروشگاه‌های زنجیره‌ای است ما چهارپ مدل از قفسه‌هایی که بیشترین کارایی را دارند و متناسب‌ اجرا در چنین مکان‌هایی هستند معرفی می‌کنیم:

۱.قفسه فروشگاهی گرد

به دلیل طراحی گرد و خاص این قفسه‌ها، فقط مناسب فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای هستند؛ چون نیاز به فضای زیادی دارند. قابلیت جایگیری بالا، طراحی زیبا و قابلیت درج قیمت اجناس از جمله مزایای این مدل قفسه است

۲.قفسه فروشگاهی خود ایستا مدل یک طرفه

این قفسه‌ها همچون همتای یک طرفه خود که در ادامه توضیح می‌دهیم نیازی به اتصال دیواری ندارند؛ چون پایه‌هایی در کف آن تعبیه شده‌اند که قابلیت ایستادن قفسه روی زمین را فراهم می‌کنند.

۳.قفسه فروشگاهی یک طرفه

طراحی انواع یک طرفه ایستاده طوری است که بایستی با تجهیزات خاص از یک سمت به دیوار متصل شوند. یعنی فقط از یک طرف دارای باکس و طبقه هستند. این مدل قفسه ساختاری بسیار مقاوم و کاربردی دارد و برای فروشگاه‌های بسیار بزرگ و زنجیره‌ای بهترین پیشنهاد هستند.

۴.قفسه فروشگاهی دو طرفه

مدل‌های ایستاده دو طرفه یکی از انواع قفسه بندی فروشگاه زنجیره‌ای است که تهیه آن برای چنین فروشگاه هایی ضروری است. استفاده بهینه از فضا یکی از دلایل ضرورت استفاده از این قفسه است.

چرا قفسه‌بندی فروشگاه زنجیره‌ای اهمیت دارد؟

تصور کنید تمامی محصولات موجود در یک فروشگاه بزرگ بدون قفسه به همان صورت رها و روی هم انباشته شده‌اند، فاجعه است!

قفسه‌ها نقش بسزایی در موفقیت فروشگاه و رقابت با رقبا دارند، دلیل آن هم ویژگی‌های زیر است که اهمیت اجرای آن‌ها را دو چندان می‌کنند:

-دسته‌بندی محصولات و کالاهای هم خانواده

می‌توان هر بخش یا طبقاتی را به مواد و کالای خاصی اختصاص داد. به طور مثال شوینده‌ها، لوازم‌التحریر و هر کدام از محصولات دیگر در قسمت خاصی چیدمان شوند.

-تقسیم‌کننده فضا

متراژ فروشگاه‌های زنجیره‌ای زیاد است و چنانچه از فضای مابین دیوارهای اصلی استفاده نشود، فضای خالی زیادی ایجاد می‌شود.

-مرتب سازی و انضباط در چیدمان

عمق مناسب قفسه‌ها باعث جای‌گیری زیاد و بدون آسیب دیدگی هر محصول می‌شود. در نتیجه موجب چیدمانی زیبا و دور از شلختگی می‌شود.

-ایجاد دکوراسیون و جلوه شیک و دلنشین

اجرای هر کدام از انواع قفسه بندی فروشگاه زنجیره‌ای به خاطر رنگبندی و جنسی که دارند به شما امکان ایجاد یک دکوراسیون خاص می‌دهند. چنین ویژگی حس آرامش را به مشتری القا می‌کند.

-تسریع روند خرید و فروش

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، باکس‌های هر طبقه به کالای خاصی تعلق می‌گیرد. این امر موجب بالا رفتن سرعت خرید و فروش می‌شود.

-راهنمای خرید

هر کالا در قسمت خاصی درون باکس‌های قفسه جایگیری شده‌اند. بدین صورت مشتری متوجه می‌شود کالای مورد نظر خود را در کدام قسمت بیابد.

-ایمن شدن کالاها

طراحی استاندارد قفسه‌های فروشگاهی و عمق مناسب آن‌ها باعث عدم انباشتگی و خرابی محصولات می‌شوند و ایمنی کالا را به حداکثر می‌رسانند.

مدل های مختلف قفسه بندی که لازم است در فروشگاه باشند !

برای راه‌اندازی یک فروشگاه چه نوع تجهیزات و قفسه‌هایی لازم است؟ سوالی که ممکن است ذهن شما را مشغول کرده باشد ما لیست قفسه‌هایی که نیاز یک فروشگاه هستند را معرفی می‌کنیم:

-قفسه خود ایستا

این مدل قفسه چون نیازی به مهار دیواری ندارد برای مکان‌هایی همچون پشت پیشخوان‌ها کاربردی هستند. همچنین اگر قصد بن بست کردن یا اتمام یک مسیر را دارید انواع خود ایستا گزینه بسیار مناسبی هستند.

-قفسه‌های یک طرف و دو طرفه

بازگشایی یک فروشگاه بدون وجود این دو مدل قفسه امکان پذیر نیست. انواع یک طرفه به دیوار متصل می‌شوند و انواع دوطرفه آن نیز در فضاهای میانی فروشگاه جایگذاری می‌شوند.

-قفسه‌های گرد

انواع گرد داری شکل هندسی زیبایی هستند و جلوه خاصی به فصا می‌بخشند در قسمت‌های بالا به طور کامل این مدل قفسه را معرفی کردیم.

موارد بالا از مدل‌های اصلی انواع قفسه بندی فروشگاه زنجیره ای هستند، اما با توجه به نوع اجناس و کالاهایی که به مشتری عرضه می‌کنید بایستی قفسه‌های مخصوص همان اجناس را تهیه کنید. موارد زیر مختص فروشگاه‌های مختلف با اجناس گوناگون است:

-قفسه نان

در دو نوع دو طرفه و یک طرفه با چند مدل مختلف همچون مدل قلاب دار، قفسه‌ای و طبقاتی، تولید می‌شوند که با توجه به بودجه و نیاز خود می‌توانید یکی از انواع آن را سفارش دهید.

-قفسه میوه و سبزیجات

بسته به نیاز شما در انواع جزیره، یک طرفه و دو طرفه در جنس‌های مختلف (پلاستیک، چوب و فلز) ساخته می‌شوند.

-قفسه البسه و پوشاک

این مدل قفسه در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که انواع چوبی، فلزی و ترکیبی از این دو جنس، مدل‌های پرطرفدار این باکس‌ها هستند.

-قفسه مواد غذایی و خوراکی

قفسه‌های این نوع کالاها از نطر طراحی، جنس و رنگ بسیار متنوع هستند و بسته به نیاز شما قابل ساخت و سفارش هستند.

-قفسه لوازم التحریر

طراحی این قفسه‌ها بسیار زیبا و متفاوت است چون مختص کالاهای فرهنگی نظیر مجلات، کتاب‌ها، سی‌دی و اوناع دیگر لوازم‌التحریر است. جنس چوبی و ام‌دی‌اف این قفسه بسیار پرفروش و خاص است.

مزایای قفسه بندی فروشگاه

فروشگاه مکانی است با متراژ زیاد اما اگر به درستی از فضای آن استفاده نکنید جز شلختگی و ضرر مالی جبران ناپذیر چیزی گریبانگیر شما نمی‌شود به همین دلیل است که قبل از هر اقدامی بایستی قفسه‌های مورد نیاز فروشگاه را تهیه کنید تا مزایای زیر شامل شما و فروشگاهتان شود:

-استفاده حداکثر از متراژ

با قفسه بندی صحیح و درست حتی می‌توان از دیوارهای فروشگاه نیز نهایت استفاده را برد.

-طول عمر بیشتر محصولات

چیدمان اصولی موجب افزایش عمر و سالم ماندن کالاها می‌شود.

-بهداشتی شدن فضا

نظم از اصول اولیه رعایت بهداشت است با رعایت آن از شلختگی و وجود حشرات و جانواران موذی در امان هستید.

-ارائه خدمات بهتر

دسته بندی محصولات باعث دسترسی اسان و خدمات سریع‌تر می‌شود.

-ایجاد احساس امنیت و آرامش

استحکام بالای قفسه‌بندی‌ها و مرتب بودن فضا، استرس و تنش را هنگام خرید و انتخاب محصول از بین می‌برد.

-رقابت با رقبا

با تسریع خدمات و مشتری مداری که لازمه آن ارائه خدمات خوب و سریع است، از رقبای خود پیشی بگیرید.

سوالات متداول

بله، چون شغل فرهنگی دارید بهتر است باکس‌های چوبی را برای قفسه‌بندی فروشگاه خود انتخاب کنید.

بله. قفسه‌های فروشگاهی مخصوص لوازم آرایشی در چند جنس و طرح جذاب موجود هستند.

بله. روشی بسیار کارامد برای پوشاندن دیوارهایی که پوششی قدیمی دارند محسوب می‌شود.

بله، با توجه به نیاز و هر سلیقه‌ای قابل ساخت و سفارش هستند.

عمق قفسه‌ها با توجه به مدلی که دارند متفاوت است و چنانچه انداره خاصی نیاز دارید قابل ساخت هستند.

جمع بندی

با قفسه بندی فروشگاه زنجیره‌ ای گامی استوار به سمت موفقیت برمی‌دارید؛ چرا که مزیت‌هایی همچون خدمات بهتر و سریع‌تر و طولانی کردن عمر کالاها نصیبتان می‌شود. دکوراسیون و جلوه زیبای یک فروشگاه در جذب و جلب توجه مشتری نقش به‌سزایی دارد و شما می‌توانید با رنگبندی جذاب و طرح‌های مختلف قفسه‌ها چنین ویژگی را به فروشگاه خود اضافه کنید.

البته توجه داشته باشید بسته به نوع جنسی که ارائه می‌دهید، (البسه، خواروبار، وسایل برقی و …) قفسه‌بندی متناسب و درخوری انتخاب کنید. در ضمن با توجه به بودجه خودتان می‌توانید انواع ارزان‌تری را خریداری کنید همچنین با توجه به متراژ و محیط فروشگاهتان قفسه‌های کوتاه و کم ارتفاع با جنس فلزی یا ام‌دی‌اف را انتخاب و سفارش دهید.

پروژه های همیشگی ما

پرفروش ترین ها

ترولی و سبد فروشگاهی
۲۹%
کانتر چک اوت
۱۵%
انواع قفسه های فروشگاهی
۵۶%
تعداد پروژه های اجرا شده در سال ۱۴۰۲
۰

نظرات مشتریان

گالری تصاویر

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من