آموزشی

۵ اصل مهم در اداره فروشگاه

در این مقاله 5 اصل مهم در مدیریت و اداره فروشگاه را شرح داده ایم. با تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت در کرج همراه باشید. اصول فروشگاه داری: 1...

اگر در حال اداره یک فروشگاه هستید و یا قصد شروع کسب و کارهای اینچنینی را دارید، باید نکات و شرایط فروشگاه داری را در نظر بگیرید. در زیر ۵ اصل مهم در مدیریت و اداره فروشگاه را شرح داده ایم که باعث موفقیت و رونق کسب و کار شما خواهند شد. برای خرید هرگونه تجهیزات فروشگاهی با تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت در کرج همراه باشید.

۵ اصل فروشگاه داری

  • مشتری مداری
  • موقعیت مکانی
  • تلاش در راستای رضایت مشتری
  • در نظر گرفتن جزئیات
  • اصل آمیخته بازاریابی

مشتری مداری :

اولین و مهمترین اصل در اداره هر کسب و کاری بخصوص فروشگاه ، مشتری است. مشتری، هسته مرکزی موفقیت در فروش است. در واقع در کسب و کارهای فروشگاهی همه امور با محوریت مشتریان صورت می گیرید و یکی از رموز موفقیت هم همین است. شناخت مشتری و نیازهای آنان و سوق دادن تمام فعالیت ها به این سمت، باعث رشد و رونق کسب و کار شما می شود.

موقعیت مکانی :

دومین اصل مهم و کاربردی در کسب و کارهای فروشگاهی، موقعیت مکانی فروشگاه است. موقعیت مکانی هر فروشگاه با دیگری متفاوت است. برای مثال فروشگاه خرده فروش، فرشگاه زنجیره ای، فروشگاه پوشاک وسایر فروشگاه ها، هر کدام مستلزم موقعیت مکانی مرتبط با خود هستند. یکی به پارکینگ نیاز دارد دیگری نه، یکی به فضای بزرگ نیاز دارد دیگری نه و موارد دیگر. هرچند که امروزه به دلیل آسان شدن حمل و نقل نسبت به گذشته و از طرف دیگر گسترش اینترنت، این اصل کمی کمرنگ تر شده است ولی همچنان به اهمیت خود باقی مانده است.

وب ‌سایت‌های فروشگاهی الکترونیک دنیای خرده ‌فروشی بدون محدودیت جغرافیایی را به روی ما بازکرده و تغییرات چشمگیری در این عرصه طی ۲۰ سال گذشته به‌ حساب می‌آید.

تلاش در راستای رضایت مشتری

همانطور که در بالا شرح دادیم، از مهمترین اصول فروشگاه داری مشتری است. شما همواره باید در تلاش برای کسب رضایت مشتری و خوشنودی بیشتر آنان باشید. ارائه خدمات باکیفیت یکی از راه های جلب رضایت مشتری است. شما باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که در هر دوره خدمات بروز و جدیدی ارائه کنید که مشتری انتظار آن را ندارد. همین امر باعث می شود تا مشتری به شما وفادار شود و شما پیروز میدان باشید.

در نظر گرفتن جزئیات

از اصول معروف در مدیریت فروشگاه ، اصل جزئیات است. شما به عنوان مدیریت فروشگاه باید وارد جزئیات شوید، بر آن متمرکز شوید و شناخت خود را از مشتری افزایش دهید.

ارتکاب خطا غیر ممکن نیست به ‌شرط اینکه از آنها درس بگیرید و آنها را تکرار نکنید.

اصل آمیخته بازاریابی

  • محصول: شما باید محصولی که مشتری نیاز دارد را عرضه کنید تا سودی به دست شما برسد.
  • قیمت: قیمت در ازا فروش محصول دریافت می‌شود که باید به اندازه ای تعیین شود که ارزش ارائه ‌شده به مشتری را از بین نبرد.
  • مکان: شما باید مکانی برای عرضه محصول به مشتری در نظر بگیرید که می‌تواند مکانی فیزیکی، سایت و… باشد.
  • ترفیع و ترویج: زمانی که یک محصول را در مکان و قیمت مناسب برای عرضه می گذارید، باید در مورد این موضوع اطلاع رسانی کنید تا آنها از آن مطلع شده و از آن استفاده کنند.

خدمات گروه صنعتی پرشین صنعت آسیا

گروه صنعتی پرشین صنعت آسیا با سابقه‌ای درخشان در زمینه تولید انواع کالسکه خرید، قفسه فروشگاهی، سبد دستی خرید، سبد حراجی، استند فروشگاهی، میز چک اوت و شلف فروشگاهی با استفاده از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه می‌باشد. شما می‌توانید جهت خرید قفسه دو طرفه فروشگاهی ، شلف فروشگاهی و انواع تجهیزات فروشگاهی با قیمت مناسب و کیفیت بالا به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا در کرج مراجعه فرمایید یا با ما تماس حاصل فرمایید.

در صفحات رسمی اینستاگرام ما را دنبال کنید:

شماره‌های تماس:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *