آموزشی, گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی و عملکرد آن | انواع گیت فروشکاه | خرید تجهیزات فروشگاهی |

گیت‌فروشگاهی یا دزدگیر فروشگاهی اصطلاحی می‌باشد که در چند سال اخیر خیلی در میان عموم استفاده شده است. به طور کلی از این تکنولوژی در فروشگاه‌های بزرگ و کوچک استفاده می‌شود. در ادامه به گیت فروشگاهی و عملکرد آن همچنین انواع گیت فروشگاه  می‌پردازیم. برای اطلاع از قیمت و خرید هرگونه تجهیزات فروشگاهی با تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت در کرج همراه باشید.

گیت فروشگاهی

گیت‌های فروشگاهی در مدل‌های گوناگونی ساخته می‌شوند. و با توجه به تکنولوژی موجود در ساخت آن‌ها فواصل مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهند. به این دلیل می‌باشد که هنگامی که وارد فروشگاهی می‌شوید بعضی از این گیت‌ها دارای فاصله کم و بعضی دارای فاصله زیاد می‌باشند. گیت‌های فروشگاهی از دو بخش تشکیل شده اند. این تگ‌ها که به محصولات می‌چسبند و تبادل اطلاعات را انجام می‌دهند. به همین علت و اهمیتی‌که این  کالا دارد فروشگاه‌ها تمایل دارند که از آن‌ها استفاده کنند.

عملکرد گیت فروشگاهی

اساس عملگرد این گیت‌ها تبادل اطلاعات بین تگ و دستگاه الکترونیکی است. هنگامی که این تگ‌ها در محدوده‌های فرکانس رادیویی قرارگیرند دستگاه آن‌ها را تشخیص می‌دهد و فورا  شروع به هشدار می‌کند. در حقیقت گیت‌های فروشگاهی نوعی کنترل دسترسی می‌باشند. این کالا به جلوگیری دسترسی تگ‌ها به خارج از فروشگاه کمک می‌کند. احتمالا تا به حال به دو صفحه سیاه رنگ در ورودی فروشگاه دقت کرده اید که عموم به آن دزدگیر می‌گویند. این صفحه‌های که در ورودی قرار دارند  دائما در حال تبادل امواج رادیویی می‌باشند. و تنها تگ‌های که در محدوده خود هستند را قادر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشد تشخیص دهد. و هنگامی که این تگ‌ها روی کالا برداشته نشده باشند گیت فروشگاهی به صدا در آمده و عکس العمل نشان می‌دهد.

انواع گیت فروشگاه

گیت‌های فروشگاهی با توجه به امواج رادیویی و مغناطیسی که درون آن‌ها قرار دارد. برای تشخیص تگ و لیبل استفاده می‌شوند که دارای  انواع مختلفی  هستند.

 گیت فروشگاه RF

 معروف و محبوب ترین دزدگیر موجود بازار گیت فروشگاهی رادیو فرکانسی یا RF است. این روش  که همان تکنولوژی RFID  می‌باشد، دارای قابلیت‌های بسیاری زیادی است و  احتمال خطا در این وسیله حدودا صفر می‌باشد. امواج‌های رادیویی و فرکانسی در محدوده بسیار گسترده‌ای می‌باشند و در فواصل مختلف می‌توان آن‌ها را تحت پوشش قرار داد. اصولا تگ‌ها و گیت‌های مورد استفاده در این دستگاه‌ها به سه دسته LF (فرکانس کوتاه)، HF (فرکانس بلند) و UHF (فرکانس فوق‌العاده بلند) تقسیم می‌شود. تگ‌های LF و HF قادر به پوشش فواصل زیاد نیستند و از آن‌ها به ندرت استفاده می‌شود.

گیت فروشگاهی AM

گیت فروشگاهی AM یکی دیگر از دزدگیرهای الکترونیکی فروشگاهی می‌باشد که در آن  از امواج مغناطیسی – صوتی استفاده می‌شود. و دارای درصد خطایی بسیار کمی است. این دستگاه‌ها در فرکانس‌های ۵۸ کیلوهرتز عمل می‌کنند و فواصل بزرگتر را نیز می‌توانند پوشش دهند. در گیت‌فروشگاهی AM تداخل کمتری وجود دارد،  از چندتای ‌آن‌ها در کنار هم می‌توان بهره برد. در نتیجه این نوع گیت رایج ترین گیت در فروشگاه‌های بزرگ، لباس‌فروشی‌ها، داروخانه و لوازم خانگی می‌باشد.

گیت فروشگاهی AM دارای حساسیت بالا و قدرت تشخیص دهی بسیار بالا می‌باشد در نتیجه امکان خطای بسیار پایینی در میان دزدگیر‌های فروشگاهی دارد. همچنین یکی دیگر از مزایا این دستگاه عدم تداخل آن است. ولی بزرگ‌ترین مشکل این دستگاه قیمت آن است. این گیت دارای قیمت بسیار بالا است. به همین دلیل در فروشگاه‌های کوچک از آن زیاد استفاده نمی‌شود.

در صفحات رسمی اینستاگرام ما را دنبال کنید:

شماره‌های تماس جهت تجهیزات فروشگاهی همچنین خرید گیت فروشگاهی تماس حاصل نمایید:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *