تجهیزات فروشگاهی

پالت فروشگاهی

پالت فروشگاهی - تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت

امروزه برای حمل و نقل کردن  محصولات در انبار‌‌های بزرگ وکوچک  و در سردخانه‌ها از پالت استفاده می‌کنند. پالت‌ها در واقع یک صفحه می‌باشند که کار حمل و نقل  کالا‌ها را آسان تر می‌کند. پالت‌ها انواع گوناگونی دارند. از مهم ترین مدل‌ها چوبی فلزی و پلاستیکی است.  ایتفاده از این وسیله علاوه بر آسان کذردن حل و نقل باعث  نظم بهتر در فروشگاه و انبار نیز می‌شود. در ادامه با کاربرد پالت، مزیت‌های استفاده ار باکس پالت و پالت فلزی آشنا می‌شوید. برای اطلاع از قیمت و خرید پالت فلزی فروشگاهی و هرگونه تجهیزات فروشگاهی با تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت در کرج همراه باشید.

آشنایی با پالت و کاربرد آن

جابجایی کالاها در انبار یا سردخانه به وسیله ماشین لیفتراک و یا جک‌ها انجام می‌شود. ماشین‌های لیفتراک دارای دو اهرم برای حمل بار می‌باشند. اهرم‌هایی که زیر آن قرار گرفته‌اند، محصول را از سطح زمین جدا کرده و سپس به مکان دیگری منتقل می کند. پالت ها، در واقع وسیله‌ای می‌باشند که حمل و نقل بار را ساده تر می‌کنند. و همچنین امکان آسیب رسیدن به بار را تا حد  زیادی کاهش می‌دهد. پالت‌ها انواع گوناگون و اندازه‌های مختلفی دارند و در دو طرفه انبارها و سردخانه استفاده می‌شوند. پر کاربرد ترین نوع این پالت‌ها دو طرفه مسطح می‌باشد که روی زمین قرار هستند. این نوع از پال روی زمین قرار می‌گیرد و  کالاها روی آن قرار می‌گیرند.  سپس برای جابجایی کالاها ، اهرم‌های لیفتراک از زیر آن عبور می‌کند، و کالا را ازسطح زمین جدا می‌نماید.

مزیت های استفاده از باکس پالت

در این قسمت قصد داریم  به بررسی مزیت‌های استفاده از پالت بپردازیم . استفاده پالت‌ها فرایند انبارداری را آسان تر می‌کند و از خطراتی که ممکن است برای جابجایی کالا‌ پیش آید را کمتر می‌کند. مزایایی استفاده از پالت یا باکس پالت  عبارتند از :

بهره بردن از تمام حجم انبار : با استفاده از پالت‌ها  می توان از تمامی قسمت و حجم انبار بهره برد. و به وسیله قفسه ،تمام محصولات را به صورت عمودی و افقی دسته بندی کرد.

کاهش حوادث حمل و نقل : به کار بردن پالت ، سبب آسان تر شدن حمل و نقل مکانیکی  کالاها می‌شود. و ازتمام خطرات احتمالی که امکان دارد در حمل و نقل دستی رخ دهد کم کرده و جلوگیری می‌کند.

کاهش هزینه های حمل و نقل : استفاده از نیروی انسانی برای جابجایی کالا، زمان بر می‌باشد و همچنین هزینه بیشتری را نیز در پی دارد..  اما اگر از این وسیله برای حمل و نقل استفاده شود، هزینه‌های بین چهل تا پنجاه درصد کاهش می‌یابد.

سهولت انبارگردانی : استفاده از پالت‌ها ذخیره کردن کالاها را آسان  تر می کند، سبب می شود تا نحوه محاسبه موجودی انبار آسان تر شود به طور کلی با این پالت‌ها انبار گردانی آسان تر می‌شود.برای اطلاع از قیمت و خرید قفسه فروشگاهی و هرگونه تجهیزات فروشگاهی با تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت در کرج همراه باشید.

پالت‌ فلزی

در ساخت پالت فلزی بیشتر از ورقه‌های آهن گالوانیزه استفاده می‌کنند.  این ورقه‌ها به وسیله جوش یا به کمک پیچ و مهره به یکدیگر متصل می‌شوند.

مزایای پالت های فلزی فروشگاهی   

ایمنی : پالت های فلزی دچار حریق نشده و در  صورت قرارگیری در رطوبت یا مواد شیمایی  مقدار خیلی کمی دچار فرسودگی می‌شوند.

نگهداری : پالت‌های فلزی نسبت به دیگر پالت‌ها کمتر دچار استحلاک یا خرابی می‌شوند و نیاز زیادی به تعمیر و نگهداری ندارند.

عمر مفید : عمر پالت‌های فلزی نسبت به پالت‌های چوبی بیشتر می‌باشد.

معایب پالت های فلزی

اصطکاک پایین :  یکی از مشکلات مهم پالت‌های فلزی میزان اصطکاک ورقه‌های فلزی می‌باشد. این ورقه‌ها اصطکاک بسیار پایینی دارند و امکان دارد که در هنگام چیدمان، دچار لغزش شده و خراب شوند.

هزینه های ساخت : هزینه ساخت پالتهای فلزی نسبت به دیگر پالت‌ها به خصوص پالت چوبی بیشتر می‌باشد.

خرید و قیمت انواع تجهیزات فروشگاهی و پالت فلزی فروشگاهی

گروه صنعتی پرشین صنعت آسیا با سابقه‌ای درخشان در زمینه تولید انواع کالسکه خرید، قفسه و شلف فروشگاهی، سبد دستی خرید، سبد حراجی، استند فروشگاهی، میز چک اوت و شلف فروشگاهی و ترازو فروشگاهی با استفاده از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه می‌باشد. شما می‌توانید جهت خرید قفسه دو طرفه فروشگاهی، شلف فروشگاهی و انواع تجهیزات فروشگاهی با قیمت مناسب و کیفیت بالا به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا در کرج مراجعه فرمایید یا با ما تماس حاصل فرمایید.

در صفحات رسمی اینستاگرام ما را دنبال کنید:

شماره‌های تماس:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *