تجهیزات فروشگاهی

معرفی انواع ترازو

انواع ترازو - قیمت قفسه فروشگاهی - خرید تجهیزات فروشگاهی

ترازو یکی از وسایل کاربردی در دنیایی امروز می‌باشد. در ادامه به انواع ترازو، می‌پردازیم. برای اطلاع از قیمت و خرید قفسه فروشگاهی و هرگونه تجهیزات فروشگاهی با تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت در کرج همراه باشید.

انواع ترازو

همانطور که در بالا ذکر شد ترازو، انواع گوناگونی دارد که عبارتند از :

ترازوی فرشگاهی:

در فروشگاه‌ها از ترازوی دیجیتالی استفاده می‌شود. که طبق نیاز‌های فروشگاه دارای قابلیت‌های گوناگون است. یکی از پیشرفته ترین ترازوها می‌باشد که دارای تنوع بالایی است.

ترازوی صنعتی :

یکی دیگر از انواع ترازو، ترازوی صنعتی می‌باشد. بدنه این ترازو بسیار مقاوم بوده و کاربری متفاوتی دارد. در این خصوص ترازو‌های قطعه شمار  را نیز می‌توان  نام برد که این ترازو قادر به شمارش قطعات است که در هنگام توزیع قطعات را می‌شمارد.

ترازو خانگی :

یکی  از ترازوهای دیجیتال است. که ظاهر آن شبیه به یک کاسه می‌باشد. و اکثر در آشپزخانه منازل می‌توان از آن استفاده کرد. به همین دلیل به آن را ترازوی خانگی می‌نامند.

ترازوی آزمایشگاهی :

یکی دیگر از انواع ترازو صنعتی می‌باشد. که این دستگاه دقت بسیار بالایی دارد. و قادر به انداره گیری بسیار ریز و گرمی هم می‌باشد.  این ترازو به طور رایج دارای محفظه توزین می‌باشد که این قابلیت سبب جلوگیری از دخالت هوای محیط اطراف به ترازو می‌شود.

ترازو کفه‌ای:

یکی از ساده ترین ترازوها می‌باشد که از یک شاهین و دو کفه ساخته شده است.  کالا مورد نظر را برای وزن کردن در یک کفه و وزنه‌ها را در کفه دیگر قرار می‌گذارند و به این صورت انجام می‌شود که شاهین به حالت تعادل برسد و وزن جسم مشخص شود. اصول عملکرد این ترازوها طبق قوانین اهرم می‌باشد.

به مرور زمان ترازو‌های مختلفی طبق عملکرد و ساختار‌های گوناگون ساخته شدند. بعضی از آنها عبارت‌اند از: قَپان ، ترازوی آبی ، و ترازوهای ترکیبی از جمله ترازوی حکمت .

این ترازو‌ها بسیار پیچیده تر از ترازو معمولی و ساده می‌باشد. تعداد کفه‌های این ترازو، در نوع پیشرفته آن پنج کفه است. در ترازو‌های معمولی با معلق شدن جسم می‌توان تشخیص داد که  وزن آن جسم چه مقدار می‌باشد اما در ترازو‌های ابی با غوطه ور شدن جسم در آب می‌توان وزن آن را تشخیص داد. در ترازوهای ترکیبی ، وزن کردن هم در آب هم در هوا انجام می‌شد قپان نیز، برخلاف ترازوهای دیگر، فقط دارای  یک پله بود.

ترازوی دیجیتالی

ترازو‌دیجیتالی ، ترازویی با مدار الکترونیکی می‌باشد که تشکیل شده از مجموعه ای از بردها و قطعات دیجیتالی می‌باشد. ترازوی دیجیتال به طور اتوماتیک بعد از قرار دادن کالا روی ترازو توزین می‌شود و نمایشگر ترازو نیز بعد از توزین نتیجه را نمایش می‌دهد.

مفهوم ترازو، در گذشته با امروز تفاوت ندارد اما عملکرد ترازو بسیار تغییر کرده است. طوری که توزین به وسیله ترازو، در گذشته بسیار اهمیت داشته ولی امروزه علاوه بر توزین قابلیت‌های ترازوی دیجیتال یکی از علت‌های خرید ترازو است و فردی که اقدام به خرید ترازو، می‌کند عملکرد این دستگاه بسیار برایش مهم است. با پیشرفت روز افزون صنعت ترازو، دستگاه‌های جدید در مدل های ترازوی لیبل پرینتر ، ترازوی بارکد پرینتر و ترازوی آزمایشگاهی بسیار حساس در حال تولید می‌باشند.

خدمات گروه صنعتی پرشین صنعت آسیا

گروه صنعتی پرشین صنعت آسیا با سابقه‌ای درخشان در زمینه تولید انواع کالسکه خرید، قفسه فروشگاهی، سبد دستی خرید، سبد حراجی، استند فروشگاهی، میز چک اوت و شلف فروشگاهی و ترازو فروشگاهی با استفاده از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه می‌باشد. شما می‌توانید جهت خرید قفسه دو طرفه فروشگاهی، شلف فروشگاهی و انواع تجهیزات فروشگاهی با قیمت مناسب و کیفیت بالا به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا در کرج مراجعه فرمایید یا با ما تماس حاصل فرمایید.

در صفحات رسمی اینستاگرام ما را دنبال کنید:

شماره‌های تماس:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *