تجهیزات فروشگاهی

طراحی تجهیزات فروشگاهی

تجهیزات فروشگاه | قیمت و خرید انواع تجهیزات فروشگاهی در تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا در کرج

از ابتدایی ترین مراحل مجهز کردن یک فروشگاه، راه اندازی آن میباشد.پس از بازگشایی فروشگاه، نکاتی مانند تغییر در طراحی و نوسازی تجهیزات آرام آرام صورت میگیرد. رعایت کردن نکات اولیه افتحاح فروشگاه علاوه بر صرفه جویی در هزینه و زمان، باعث افزایش بهره وری و استفاده بهینه از فضای فروشگاه می‌شود؛ در نتیجه استفاده از خدمات مشاوره و یا تجربیات فعالان در زمینه تجهیز فروشگاه می تواند بسیار مفید باشد.در این مقاله به نکات مهم در طراحی فروشگاه و تجهیزات مورد استفاده در طراحی و تجهیز فروشگاه خواهیم پرداخت. برای اطلاع از قیمت و خرید انواع تجهیزات فروشگاهی و دیگر محصولات فروشگاهی به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا در کرج مراجعه کنید.

نکات مهم طراحی تجهیزات فروشگاه

نقشه و پلان فروشگاه از جمله نکاتی بوده که هنگام طراحی و برآورد تجهیزات مورد نیاز در فروشگاه باید به آن دقت کرد. وجود اختلاف سطح در ورودی و یا فضای داخلی فروشگاه، موقعیت قرار گیری آن و نقاط کوری که نیاز به طراحی دارند و … از جمله نکاتی هستند که در ظاهر نهایی و همچنین نوع و تعداد تجهیزات مورد استفاده در فروشگاه تاثیر گذارند. نیاز و درخواستهای کارفرما و اینکه برای فروشگاه خود چه برنامه ای دارید، از دیگر نکات مهمی است که در این زمینه مطرح خواهد شد. نوع مالکیت فروشگاه، نوع کاربری، برآورد مشتری که بصورت روزانه از این فروشگاه بازدید خواهند نمود، تعداد SKU کالایی که قرار است عرضه شود همه و همه در طراحی فروشگاه باید در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال برای طراحی یک فروشگاه خواروبار فروشی در فرمت هایپرمارکت لازم است در بین لاین های قفسه فاصله استانداردی که نیاز است تا تردد مشتریان به راحتی انجام شود، در نظر گرفته شود. استفاده درست از انواع تجهیزات نیز از جمله مواردی است که به میزان تجربه و مهارت مجری و ممشاور در راه اندازی فروشگاه مربوط می شود. به عنوان مثال در برخی قسمت های یک فروشگاه می توان به جای قفسه و شلف های فروشگاهی، از استندهای فروشگاهی استفاده نمود که علاوه بر وزن کمتر و ابعاد کوچکتر، هزینه کمتری نیز در پی خواهند داشت. شلف و سرلاین های فروشکاهی نیز از دیگر تجهیزاتی هستند که علاوه بر کمک به استفاده بهینه از فضا، در نمایش کالاها نیز موثر خواهد بود.

تجهیزات فروشگاه | قیمت و خرید انواع تجهیزات فروشگاهی در تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا در کرج

تجهیزات‌مورد استفاده در طراحی‌فروشگاه

نکته اصلی و ضروری در موفقیت یک پروژه طراحی و تجهیز فروشگاه، استفاده از تجهیزات با کیفیت و همگام با استانداردهای ویژه صنعت تجهیزات فروشگاهی خواهد بود. توصیه میشود که اطلاعاتی در زمینه نوع، تعداد و وزن کالایی که قرار است به عنوان مثال بر روی قفسه های فروشگاهی چیدمان شود در اختیار گروه مشاوره قرار گرفته تا با استفاده از آن بتوانند تجهیزات مناسب را انتخاب کنند. در میان فروشگاهها قفسه های مختص به فروشگاه های لوازم منزل عموما دارای تحمل وزنی بیشتری در مقایسه با سایر قفسه ها هستند و یا قفسه های میوه و سبزیجات معمولا بصورت یک و یا نهایتا دو طبقه طراحی و تولید می شوند که برداشت و گذاشتن محصولات در بین طبقات موجب خراب شدن محصول نشود.

استفاده از تجهیزات بسیار کوچکتر و یا بسیار بزرگتر که با اندازه و مساحت فروشگاه تناسب نداشته باشد منجر عدم استفاده بهینه از فضا و یا ایجاد ظاهری نازیبا برای فروشگاه خواهد شد. تجهیزات کاربردی در یک فروشگاه از جهت ابعاد نیز باید متناسب با ابعاد فروشگاه و احتیاجات آن باشند. توجه به نقاط ورود و خروج و نزدیک بودن صندوقهای فروشگاهی به این مکانها از جمله استانداردهایی بوده که معمولا در فروشگاه های خواروبار فروشی رعایت خواهد شد، ولی در انواع دیگر فروشگاه ها امکان دارد به علت طراحی خاصی که دارند، محل صندوق  دورتر از درب خروج واقع شود.

 

اصول چیدمان فروشگاهی

در حالت کلی چیدمان به معنای هماهنگ سازی طراحی شده به منظور جلوه دادن به رنگ، وسایل و تجهیزات در محل کسب وکار به صورت هنرمندانه و اثر بخش خواهد بود. استفاده بهینه و صحیح از فضای فروشگاه، یکی از مهمترین اهدافی که در چیدمان یک فروشگاه در نظر داریم. توجه به محدودیتهای فضایی یک فروشگاه و استفاده صحیح از آنها، به استفاده از تجربیات متخصصان و طراحان داخلی احتیاج دارد. برای خرید و اطلاع از قیمت انواع تجهیزات فروشگاهی مانند صندوق فروشگاهی، بارکد خوان، چرخ دستی فروشگاهی و … با تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت همراه باشید.

خدمات گروه صنعتی پرشین صنعت آسیا

گروه صنعتی پرشین صنعت آسیا با سابقه‌ای درخشان در زمینه تولید انواع کالسکه خرید، قفسه فروشگاهی، سبد دستی خرید، سبد حراجی، استند فروشگاهی، میز چک اوت و شلف فروشگاهی با استفاده از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه می‌باشد. شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت و خرید صندوق فروشگاهی ، شلف فروشگاهی ، یخچال و فریزر فروشگاهی و انواع تجهیزات فروشگاهی با قیمت مناسب و کیفیت بالا به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا در کرج مراجعه فرمایید یا با فروشگاه اینترنتی تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا تماس حاصل فرمایید.

در صفحات رسمی اینستاگرام ما را دنبال کنید:

شماره‌های تماس:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *