آموزشی, صندوق پول فروشگاهی

تاریخچه صندوق های فروشگاهی

در این مقاله به تاریخچه صندوق های فروشگاهی و مزایای آن می‌پردازیم. برای اطلاع از قیمت و خرید انواع صندوق فروشگاهی به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت در کرج ...

پس از پایان جنگ های داخلی در آمریکا اولین بار یک رستوران‌دار با نام جیمز ریتتی جهت پیشگیری از سرقت پول خود، حاصل از فروش در رستوران از طریق پرسنل دستگاه صندوق فروشگاهی را اختراع کرد. در ادامه به تاریخچه صندوق فروشگاهی ، عملکرد صندوق فروشگاهی و مزایای آن می‌پردازیم. شما می توانید برای اطلاع از قیمت و خرید انواع صندوق فروشگاهی و دیگر محصولات فروشگاهی به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت در کرج مراجعه کنید.

تاریخچه صندوق فروشگاهی

 همانطور که در بالا ذکر شد جیمی ریتتی به کمک برادرش بعد از بارها طراحی ایده اولیه توانستند ماشینی را طراحی کنند که با فشار دادن یک کلید میزان پول نقد را نشان دهد. در حقیقت نحوه کار در صندوق مغازه اولیه به این گونه بود که بعد از هربار واریز وجه نقد به صندوق کاربر لازم بود که مقدار مبلغ فروش را در صندوق ثبت نماید و هنگامی که درب آن باز و بسته می‌شود صدای زنگ « آن آن به صدا درمی آمد و از این طریق صاحب فروشگاه را از انجام تراکنش آگاه می‌ساخت. دستگاه‌های فروشگاهی اولیه در حقیقت مدلی از ماشین ساده محاسباتی به شمار می ‌آمدند. طرح ابتدایی برادران ریتتی در سال ۱۸۸۳ ثبت شد. طرح اولیه سیستم های فروشگاهی در طی زمان با اضافه شدن رول کاغذ به منظور ثبت مقدار تراکنش مالی و مقدار فروش پیشرفت کرده تا با استفاده از این وسیله صاحب فروشگاه بتواند اطلاعات رسید‌ها را به طور کامل بررسی کند و اطلاعات صحیحی از فروش به دست آورد.

آشنایی با عملکرد دستگاه صندوق فروشگاهی (POS)

صندوق مغازه یا POS رایانه‌ای می‌باشد که به نرم افزار مخصوص فروشگاهی مجهز است که می تواند خیلی از اطلاعات مانند میزان فروش روزانه، موجودی انبار و مقدار سود و زیان واحد شغلی را به طور کامل محاسبه کند. دستگاه های صندوق فروشگاهی اکثر به ترازو، بارکد خوان و چاپگر رسید مجهز هستند. همچنین این سیستم‌ها هنگامی که به شبکه بانکی متصل می‌شوند با آن می‌توان از کارت‌های بانکی و اعتباری استفاده کرد. استفاده از این سیستم در اجرای قوانین مالیاتی که بر اساس میزان مصرف و هستند بسیار حائز اهمیت می‌باشد به همین علت صاحبین مشاغل مجبور به، استفاده از این سیستم در واحد شغلی خود می‌باشند. با گسترش این روش و همچنین به کار گرفتن نظام بانکداری الکترونیکی صاحبان مشاغل و شهروندان می‌توانند با استفاده از این تکنولوژی در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند و فعالیت‌های بانکی الکتریکی و مالیاتی خود را انجام دهند.

مزایای استفاده از صندوق مغازه

مهم‌ترین مزیت استفاده از اینبکارگیری سیستم‌های فروشگاهی این است که صاحبان مشاغل از فرایند کار خود به طو کامل آگاه می‌شوند و از در آمد به دست آمده طی فروش می‌توانند گزارش روزانه ، هفتگی و ماهانه و یا سالانه داشته باشند. که این کار باعث مدیریت بهتر می‌شود. دیگر مزایای این صندوق‌های فروشگاهی مدیریت انبار با دقت بسیار بالا و با کمترین خطای برای صاحبین مشاغل دارد. این سیستم می‌تواند محصولاتی با درصد کم را شناسایی کند و آن را از لیست های اینهده حذف کند. و همین کار سبب مدیریت انبار شده. و همچنین می‌تواند کالاهای محبوب را شناسایی کند و باعث افزایش سود در فروشگاه شود.

خدمات گروه صنعتی پرشین صنعت آسیا

گروه صنعتی پرشین صنعت آسیا با سابقه‌ای درخشان در زمینه تولید انواع کالسکه خرید، قفسه فروشگاهی، سبد دستی خرید، سبد حراجی، استند فروشگاهی، میز چک اوت و شلف فروشگاهی با استفاده از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه می‌باشد. شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت و خرید صندوق فروشگاهی ، شلف فروشگاهی ، یخچال و فریزر فروشگاهی و انواع تجهیزات فروشگاهی با قیمت مناسب و کیفیت بالا به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا در کرج مراجعه فرمایید یا با ما تماس حاصل فرمایید.

در صفحات رسمی اینستاگرام ما را دنبال کنید:

شماره‌های تماس:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *