بارکدخوان

انواع بارکد خوان

انواع بارکد خوان فروشگاهی

بارکدخوان یکی پرکاربردترین دستگاه‌های مورد استفاده در هر مرکز خرید می‌باشد. این دستگاه بارکدهای روی کالاها را می‌خواند و آن‌ها را به صورت خودکار ثبت می‌کند. این دستگاه الکترونیکی که برای مصارف اقتصادی ساخته شده است، که باعث بهبود عملکرد فروشگاه‌ها می‌شود. در ادامه متن به فواید استفاده از بارکد خوان ، انواع بار کد خوان از نظر قرائت بارکد و انواع آن از نظر نحوه عملکرد می‌پردازیم. برای اطلاع از قیمت و خرید انواع بارکد خوان و هرگونه تجهیزات فروشگاهی با تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت در کرج همراه باشید.

فواید استفاده از بارکد خوان

  • هنگامی که اطلاعات محصولات به‌صورت سنتی و دستی وارد شود، امکان اشتباه به دلیل دخالت انسان وجود دارد. اما با استفاده از دستگاه بارکد خوان می‌توانید امکان این خطاها بسیار کاهش می‌یابد.
  •  با استفاده از دستگاه بارکد اطلاعات را می‌توان به شیوه راحت تر و سریع تری دسته بندی کرد.
  • برای دسترسی به اطلاعات وقت کمتری صرف می‌شود و همچنین به راحتی می‌توانید از درست بودن این اطلاعات مطمئن شوید.

انواع انواع بارکد خوان فروشگاهی از نظر قرائت بارکد و عملکرد

 این دستگاه الکترونیکی دو نوع دارد یک نوع لیزری و یک نوع نوری که هر کدام از آن‌ها با تکنولوژی متفاوتی ساخته شده‌اند. که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

بارکد خوان نوری : بار کدخوان نوری که نام دیگر آن ایمیجر می‌باشد، روش عملکرد این دستگاه ایتنگونه است که  از بارکد محصول عکس گرفته و با انتقال تصویر به CPU دستگاه و تجزیه و تحلیل آن اطلاعات کالا را به نمایش می‌گذارد. این دستگاه از چهار قسمت تشکیل شده است ۱ منبع نورانی۲لنز ۳ مبدلی برای تبدیل امواج نورانی به الکتریکی و قسمت آخر رمز گشا.

بارکد خوان لیزری : این دستگاه با پرتاب اشعه لیزری به بارکد و پردازش بازتاب آن، جزئیات محصول را به نمایش می‌گذارد. بارکد خوان لیزری معایبی دارد که یکی از این معایب ضعیف شدن موتور آن و لیزرهای پرتابی، به‌مرور زمان که بتعث کاهش دقت دستگاه می‌شود.

برای اطلاع از قیمت و خرید قفسه فروشگاهی و هرگونه تجهیزات فروشگاهی و بارکد خوان با تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت در کرج همراه باشید

انواع بارکد خوان از نظر نحوه عملکرد

این دستگاه‌های الکترونیکی. با توجه به نوع کاربرد و محل استفاده،به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. با جستجوی درست می‌توانید دستگاهی را انتخاب کنید که بهترین عملکرد را در فروشگاه شما داشته باشد.  در دامه چند مورد دیگر از بارکدخوان را  شرح می‌دهیم.

دستگاه بار کد خوان بی سیم : این دستگاه در مراکز خریدی که استفاده می‌شود که به طور مکرر در مدت زمان مختلف نیاز به جابجایی دارد که استفاده از این نوع بارکدخوان کمک فراوانی به افزایش سرعت و راحت تر شدن کارها می‌کند.

 دستگاه بارکد‌خوان همراه : این دستگاه بارکد در انبارها و فروشگاه‌های بزرگ که امکان دسترسی دستگاه بارکدخوان به تک‌ تک محصولات وجود ندارد و این کار دشوار و زمان‌بر است استفاده از بارکدخوان همراه می‌تواند کمک بزرگی به شما کند. با این دستگاه می‌توانید به‌ راحتی اطلاعات هر محصولی را در هر مکانی ثبت کنید و در زمان نیاز آن ها را بازیابی کنید.

دستگاه بارکد خوان دست آزاد : این دستگاه به‌ طور ثابت در محل مورد استفاده قرار می‌گیرد و بارکد محصولات را از مقابل و یا زیر آن رد می‌کنند تا دستگاه آن ها را اسکن کند. بارکدخوان‌های دست آزاد دارای اسکن باز و تمام جهت می‌باشند و  همچنین به دلیل پوشش کامل این دستگاه می‌توان به‌ راحتی از مواد شوینده برای پاکیزگی محیط استفاده کرد.

در صفحات رسمی اینستاگرام ما را دنبال کنید:

شماره‌های تماس:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *