دسته‌بندی نشده, قفسه, قفسه فروشگاهی

اصول رنگ‌ بندی قفسه‌های فروشگاهی

اصول رنگ‌ بندی قفسه‌های فروشگاهی - خرید و قیمت قفسه های فروشگاهی - قفسه هایپر مارکت

امروزه در جوامع صنعتی و با توجه به افزایش رقابت میان خرده فروشی ‌ها، اولین گام برای شروع هر پروژه، تلاش برای یک طراحی چیدمان حرفه‌ ای برای فضای مورد نظر است. طراحی که بتواند با یک چیدمان بصری، چنان بر مخاطب تأثیر بگذارد که او را ترغیب به ماندن در آن فضا کند. از همین رو یک چیدمان منطبق بر قواعد و اصول را می‌توان یکی از مهمترین و تأثیر گذارترین بخش‌های یک فروشگاه به شمار آورد. اگر بخواهیم تعریفی از چیدمان در یک فروشگاه داشته باشیم باید بگوییم، در واقع تلاشی جهت هماهنگ‌ سازی و اصول رنگ‌ بندی قفسه‌ های فروشگاهی و به طور کلی تجهیزات داخل فروشگاه است. یکی از بخش‌های مهم و اثر بخش در بحث چیدمان فروشگاهی، توجه به الگوی رنگ بندی قفسه ها و تجهیزات فروشگاهی است. جهت خرید و اطلاع از قیمت انواع قفسه های فروشگاهی با پرشین صنعت آسیا تماس بگیرید

اصول رنگ‌ بندی قفسه‌ های فروشگاهی

یکی از اثر گذارترین بخش‌های طراحی در خرده فروشی‌ها، توجه به رنگ بندی قفسه های فروشگاهی و دیگر تجهیزات فروشگاهی و کیفیت آن در فضای داخلی فروشگاه است. فاکتوری که می‌تواند ضمن جلب توجه مشتریان، تأثیر چشمگیری بر الگوی خرید آنان و افزایش میزان فروش محصولات نیز داشته باشد. در حقیقت رنگ‌ها را می‌توان یک راه ارتباط بصری با خریداران به شمار آورد. به همین جهت به کار بردن طیف وسیعی از رنگ‌های مناسب، می‌تواند راهی برای برقراری هرچه بهتر این ارتباط باشد. اما رسیدن به این هدف و ایجاد یکی ارتباط اثر بخش، مستلزم شناخت ویژگی‌ های استفاده از هر رنگ و تأثیر آن بر افراد است.

ویژگی‌های رنگ مناسب در چیدمان فروشگاه

 شما با شناخت رنگ‌ها می‌توانید به این آگاهی برسید که کدام رنگ می‌تواند برای خریداران، آرامش بخش و یا حتی عصبی کنده و کسالت آور باشد.در انتخاب رنگ جهت طراحی داخلی فروشگاه باید به این نکته توجه کنید که کدام رنگ این توانایی را دارد که القا کننده حسی مثبت در مشتری باشد. به عنوان مثال استفاده از رنگ‌های سرد نظیر آبی در قفسه بندی ها آرامش بخش و رنگ‌های گرمتری همچون نارنجی می‌تواند نشاط آور باشد و یا رنگ‌هایی نظیر زرد و یا قرمز که هیجان آور و جذاب است. اگرچه هر رنگ می‌تواند ویژگی‌های مثبتی داشته باشد، اما استفاده بیش از حد و نامعقول از آن نیز اثر معکوس گذاشته و نتایج منفی در پی داشته باشد. پس رعایت حد تعادل در استفاده از هر رنگ در طراحی داخلی فروشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نکات مهم در انتخاب رنگ قفسه بندی فروشگاه

در یک طراحی اصولی باید رنگی برای قفسه بندی انتخاب شود که این قدرت را داشته باشد که مشتریان را در راهروهای فروشگاه و مقابل قفسه محصولات متوقف کند. یک طراح دکوراسیون فروشگاه، باید با توجه به اصول روانشناختی رنگ‌ها و تسلط بر نوع اثر هر یک از این رنگ‌ها در بخش‌های مختلف فروشگاه، بهترین گزینه را انتخاب کند. رنگی که با برانگیختن احساس‌ هایی متفاوت در خریداران، راهی برای ترغیب مشتریان به خرید بیشتر باشد. رنگ انتخابی برای قفسه بندی فروشگاه، باید انرژی بخش و نشاط آور و در عین حال آرامش بخش نیز باشد.

گروه صنعتی تجهیزات فروشگاهی

گروه صنعتی تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا تولید کننده قفسه فلزی سوپر مارکت و دیگر تجهیزات فروشگاهی با کیفیت مناسب می باشد. جهت اطلاع از قیمت و خرید قفسه های فروشگاهی، قفسه بندی متحرک انبار،قفسه بندی ثابت انبار، به پرشین صنعت آسیا مراجعه فرمایید.

در صفحات رسمی اینستاگرام مار را دنبال کنید:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *