آموزشی

طراحی فضای داخلی فروشگاه

فضای داخلی

چگونه فضای داخلی فروشگاه را طراحی کنیم؟

عوامل زیادی در موفقیت یک فروشگاه تاثیر دارند. یکی از این عوامل طراحی داخلی فروشگاه است. مردم برای تهیه مایحتاج روزانه خود به مغازه ها و سوپرمارکت های کوچک و برای خریدهای کلی تر و با حجم بیشتر معمولا به هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگتر می روند. بنابراین این مکان ها یکی از فروشگاه های پر رفت وآمد هستند. فضای داخلی آن ها باید به گونه ای باشد تا باعث جلب مشتری شده همچنین مشتریان در آنجا احساس راحتی کرده و تجربه خوشایند و لذت بخشی از خرید خود داشته باشند. در نتیجه فروشندگان و صاحبان کسب و کار برای طراحی فضای فروشگاه باید حساسیت لازم را به خرج دهند.

اگر طراحی فروشگاه مناسب نباشد، بهترین محصولات نیز در قفسه ها مانده و مخاطبی ندارند ولی با طراحی درست و مناسب، محصولات به خودی خود به فروش می رسند. سعی کنید از تمام فضای فروشگاه نهایت استفاده راببرید. حتی یک متر هم می تواند در میزان فروش شما تاثیر بسزایی داشته باشد. در لحظه ورود مشتری به فروشگاه، کلیات فروشگاه اولین چیزی است که مشتری می بیند و در ذهنش باقی می ماند و هربار فروشگاه شما را به آن شکل به خاطر می آورد. منظور از کلیات فروشگاه مجموعه تمام تجهیزات فروشگاهی و تمام المان هایی است که در مغازه خود از آن استفاده کرده اید. مانند پوشش کف و دیوارهای فروشگاه، رنگ های استفاده شده در فروشگاه، یخچال ها و قفسه ها و نحوه چیدمان محصولات در آن ها، تابلوها و وسایل دکوری.

ورودی فروشگاه در طراحی فروشگاه

اولین نکته ای که در طراحی فضای داخلی فروشگاه از اهمیت زیادی برخوردار است، طراحی ورودی فروشگاه است. ورودی فروشگاه باید به صورتی طراحی شود که اصطلاحا دعوت کننده باشد. ورودی فروشگاه باید بزرگ باشد و از نور پردازی مناسب و استاندارد در آن استفاده شده باشد. همچنین در ورودی فروشگاه از رنگ های گرم و زنده استفاده کنید تا حس هیجان را در مشتری بیدار کند. فروشگاه هایی که ورودی آن ها از طراحی مناسبی برخور دار هستند مشتری بیشتری را به نسبت فروشگاه هایی با ورودی باریک و تاریک یا آن هایی که داخل آن ها دیده نمی شود جذب می کنند.

سمت راست فروشگاه در طراحی فروشگاه

کالاهای خاص را در سمت راست فروشگاه قرار دهید. زیرا اکثر مشتریان بعد از ورود به فروشگاه به سمت راست آن رفته و خرید خود را از آن جا آغاز می کنند. دلیل آن این است که 90% افراد راست دست هستند و به سمت راست خود توجه بیشتری دارند. بنابراین به این قسمت از فروشگاه توجه ویژه ای داشته باشید.

قفسه ها در طراحی فروشگاه

توسط قفسه ها مسیری برای تردد مشتریان ایجاد کنید. بین قفسه ها فاصله مناسبی برای عبور در نظر بگیرید تا مشتریان بتوانند آزادانه حرکت کنند. همچنین فضای کافی برای عبور ترولی ها از کنار هم وجود داشته باشد. دقت کنید قفسه هایی را انتخاب کنید که استحکام کافی برای چیدن محصولات با حجم بالا را داشته باشند.

یخچال و فریزر فروشگاهی در طراحی فروشگاه

یخچال و فریزر فروشگاهی جز جدایی ناپذیر در هر فروشگاهی است. یخچال و فریزر فروشگاهی در مدل ها و ابعاد متفاوتی تولید می شوند و هرکدام کارایی خاصی دارند. با توجه به نیاز خود و مساحت فروشگاه یخچالی را انتخاب کنید که برای کسب و کار شما مناسب تر است. در طراحی فروشگاه ها معمولا یخچال را در بخش انتهایی فروشگاه قرار می دهند تا مشتریان مجبور باشند از بین قفسه ها عبور کرده و به آن بخش فروشگاه برسند. با این کار شانس دیده شدن تعداد بیشتری از محصولات و در نتیجه میزان فروش آن ها افزایش می یابد.

جهت مشاوره و خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفکس : 975 65 328  026
موبایل :  09120400376
09120400276   ،   09129418486

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *