ساعت کاری: 9-21

انواع تجهیزات پرکاربرد فروشگاهی - داشتن تجهیزات فروشگاهی مناسب در افزایش فروش و جلب رضایت مشتری تاثیر مستقیم دارد. با ما برای بررسی بررسی تجهیزات پرکاربرد فروشگاهی همراه باشید. - قفسه

سرفصل موضوع

قفسه بندی فروشگاه سوپرمارکت

فراوانی هر نوع کاسبی و شغلی به معنای درآمدزا بودن آن حرفه است. سوپرمارکت‌ها جزء همین مشاغل هستند که به وفور در سطح شهر یافت می شوند. یعنی می‌توان بعنوان یک شغل با درآمد ایده آل به آن فکر کرد اما از سویی دیگر همان زیادی بودن این شغل، ریسک انتخاب آن را بالا می‌برد؛ چرا که ورود به آن و موفقیت در آن راه، نیازمند رقابت با ایده های نوین است تا بتوان با سایر رقبا رقابت تنگاتنگی کرد. اولین گام برای موفقیت، قفسه بندی فروشگاه سوپر مارکت به صورت اصولی و حرفه‌ای است که به طور کامل مقاله امروز را به این موضوع اختصاص می‌دهیم.

موارد مهم در نصب قفسه سوپر مارکت

سیستم قفسه‌بندی در عصر امروز با گذشته تفاوت دارد به طور مثال تا چند سال گذشته قفسه‌بندی مغازه‌ها را طوری انجام می‌دادند که انتهای آن تا سقف می‌رسید و کالاها دور از دسترس مشتری قرار داشت اما در حال حاضر مشتری مداری و رضایت ارباب رجوع باعث شده تا چیدمان کالا طوری باشد که مشتری خود بتواند به محصول مورد نیاز دسترسی داشته باشد.

همین دلیل باعث شده هنگام نصب و اجرای قفسه بندی فروشگاه سوپر مارکت نهایت دقت و سلیقه را به خرج داد، چهار اصل اساسی زیر نکات قابل توجه هنگام نصب هستند:

۱.پنهان کردن قطعات اضافی قفسه‌ها

منظور از پنهان کردن قطعات، استتار دادن قطعه‌هایی همچون ستون‌های دیواری قفسه‌ها است. پیچ کردن ستون‌ها به دیوار و قرار دادن طبقات در جلوی آن یکی از راه‌حل‌های پنهان کردن است. حتی می‌توان ستون‌ها را به رنگ دیواری که بر روی آن پیچ شده‌اند رنگ آمیزی کنید.

۲.قفسه بندی یک اندازه و مشخص

برای جلوگیری از شلخته نشان دادن و به هم ریختگی کالاها، بهتر است قفسه‌های هر بخش هم اندازه و دارای طول و عرض مساوی باشند.

۳.انتخاب ارتفاع مناسب قفسه ها

یعنی حداکثر ارتفاعی که قفسه‌بندی به اتمام می‌رسد طوری باشد که محصولات چیده شده روی آن به راحتی قابل دسترسی و رویت باشند.

۴.عدم اشغال فضا و سخت کردن تردد

پهنا، طول و عرض قفسه‌بندی‌ها به اندازه‌ای باشد که تردد مشتری‌ها و سبدهای خرید سخت نباشد. عبور و مرور راحت یکی از دغدغه‌های مراجعه کنندگان است. بنابراین ساختار قفسه‌ها باید طوری باشد که فضا را اشغال نکند و دغدغه مشتریان را برطرف کند.

انواع قفسه‌بندی فروشگاه سوپرمارکت

قفسه‌بندی سوپرمارکت‌ها باید با توجه به متراژی که دارند و نوع دکوراسیونی که مدنظر مالک یا فروشنده است انجام شود. مواردی که در ادامه معرفی می‌شوند از انواع قفسه‌بندی‌هایی است که می‌توان برای سوپرمارکت‌ها اجرا کرد:

.سیستم سوپرمارکتی یک طرفه

این مدل قفسه خود دارای دونوع خود ایستا و دیواری است، انواع دیواری به وسیله پیچ و مهره به دیوار متصل می‌شوند و به عنوان پوشاننده دیوارها نیز عمل می‌کنند. این مدل قیمت پایین‌تری نسبت به قفسه خود ایستا دارد، اما طراحی قفسه‌های خود ایستا به گونه‌ای است که به زمین متصل می‌شوند و نیاز به اتصال دیواری ندارند.

·سیستم سوپرمارکتی دوطرفه

قفسه‌های دو طرفه چون از دو طرف دارای طبقه و باکس هستند بایستی در وسط فروشگاه اجرا شوند اگر متراژ سوپرمارکت شما زیاد است این مدل قفسه به جهت تقسیم کردن فضا بسیار کاربردی است.

.سیستم انبارش سوباری

سیستم سوباری از قفسه بندی فروشگاه سوپر مارکت است، نامگذاری این سیستم به دلیل ادغام دو سیستم قفسه‌بندی انباری و سوپرمارکتی است. اجرای چنین قفسه بندی به افرادی که کمبود جا دارند توصیه می‌شود؛ چون طراحی و ساخت قفسه بندی سوباری به صورتی است که می‌توان فضای بالای قفسه‌ها را به انباری تبدیل کرد.

.سیستم سرلاین تخت و نیمگرد

سرلاین تخت و گرد نوعی ساخت است که در انتها یا ابتدای قفسه‌بندی‌های یک طرفه و دوطرفه بسته به درخواست مشتری قابل اجرا است.

مزایای انواع قفسه بندی فروشگاه سوپرمارکتی

هر کدام از انواع قفسه بندی‌های فروشگاهی مزایای خاص خود را دارند و با توجه به نیاز و سلیقه قابل سفارش و ساخت هستند. در ادامه برخی از مزیت‌های اجرای سیستم قفسه بندی فروشگاهی را شرح‌می‌دهیم:

-اندازه و ابعاد قابل سفارش

قفسه‌ها در هر سایز و عمقی که مدنظر شما است قابل ساخت هستند.

-قابلیت تلفیق انواع سیستم‌های قفسه‌بندی فروشگاهی

با توجه به نیاز، سلیقه و فضای مغازه، می‌توان به صورت تلفیقی از دو یا بسته به متراژ فروشگاه سه نوع قفسه‌بندی استفاده کرد. به جهت استفاده بهینه از فضا به طور مثال می‌توان قفسه‌بندی دو طرفه و سوباری را با هم اجرا کرد. البته این اقدام به شرط بزرگ بودن فروشگاه قابل انجام است.

-ساخت انباری و فضای اضافه

همانطور که در پاراگراف قبلی توضیح دادیم با اجرای سیستم سوباری می‌توان متراژ مناسبی را به انباری جهت نگهداری کالاهای اضافی اختصاص داد.

-کاربری فراوان

یعنی مناسب هر نوع کالایی با جنس‌های مختلف حتی پوشاک و البسه هستند.

-حمل و نقل آسان

ویژه جهت تغیر دکوراسیون و جابجایی طراحی شده‌اند و به راحتی جابه‌جا می‌شوند.

ویژگی های انواع قفسه بندی فروشگاهی

هر نوع تولید و ساختی تا مفید و کارامد نباشد تقاضا و ثبت سفارش ندارد. دلیل فروش بالا و تقاضا برای تولید انواع قفسه بندی‌های فروشگاهی نیز ویژگی‌های مفید این محصول است که برخی از آن‌ها را نام می‌بریم:

۱)رضایت مشتری

اجناس به صورت مرتب در باکس‌ها چیده می‌شوند و مشتری به راحتی به نیاز خود دسترسی می‌یابد.

۲)رونق بخشی در فروش

دسترسی آسان به محصولات و ایجاد فضای مرتب و دلباز موجب جذب مشتری و فروش بیشتر می‌شود.

۳)رقابت با رقبا

در ابتدا اشاره کردیم گام اول موفقیت در چنین کسب و کاری اجرای تجهیزات به‌روز و کارامد است.

۴)بکارگیری حداکثر فضا

با توجه به متنوع بودن سیستم قفسه بندی می‌توان از هر قسمت مغازه یا بخش‌های میانی آن نهایت استفاده را برد.

۵)تقسیم فروشگاه به بخش‌های مستقل

با استفاده از قفسه‌های دوطرفه می‌توان مسیرها را جدا کرد و هر محصول را در قسمت مختص به خودش جای داد.

۶)عدم فاسد شدن اجناس

با جذب مشتری و بالا رفتن فروش اجناس قبل از رسیدن به تارخ انقصای خود به فروش رسیده‌اند.

سوالات متداول

بله، با اجرای آن می‌توانید فضای اضافه نیز بسازید و به عنوان انباری از آن استفاده کنید.

خیر، به صورت مدرن و امروزی طراحی می‌شود و بالعکس چهره انباری شما را بسیار مرتب نشان می‌دهد.

نوع قفسه‌ها با توجه به متراژ فروشگاه قابل انتخاب هستند.

بله، می‌توانید قفسه با ارتفاع پایین و تعداد طبقات کم سفارش دهید.

استفاده از قفسه بندی یک طرفه و تلفیق آن با سیستم انبارش سوباری است.

جمع بندی

با استفاده و اجرای قفسه بندی فروشگاه سوپر مارکت گامی استوار به سوی موفقیت در عرصه کسب و کار بردارید. برای شکست نخوردن در چنین راهی نیاز است با تجهیزات خاص، مدرن و زیبا به رقابت با رقیبان خود بپردازید. جلب توجه و جذب مشتری سپس بالا بردن فروش سه اصل اساسی برای رونق گرفتن کسب و کارتان است.

لازمه چنین کاری به خرج دادن خلاقیت و شکیل و دلباز نشان دادن فضای داخلی فروشگاه است یکی از راه‌حل‌ها در دسترس قرار دادن راحت کالاها و عبور مرور آسان است. پس بهتر است فضای محیط داخلی مغازه طوری مدیریت شود که وسیع و در عین حال مرتب و دارای چیدمانی منظم باشد. برای رسیدن به چنین هدف و نتیجه‌ای انواع قفسه‌بندی‌های متنوع ساخته می‌شوند که بتوان حداکثر استفاده را از هر متراژ مغازه برد.

پروژه های همیشگی ما

پرفروش ترین ها

ترولی و سبد فروشگاهی
۲۹%
کانتر چک اوت
۱۵%
انواع قفسه های فروشگاهی
۵۶%
تعداد پروژه های اجرا شده در سال ۱۴۰۲
۰

نظرات مشتریان

گالری تصاویر

مقالات

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من