آموزشی

ویژگی های یک سوپرمارکت خوب چیست؟

یکی از ویژگی‌ های یک سوپرمارکت خوب ، چیدمان ودکور آن است. برای خرید انواع تجهیزات فروشگاهی با قیمت مناسب به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا مراجعه کنید.
1

به جرات می‌توان گفت مدیریت یک سوپرمارکت در شهرهای بزرگ در گروه مشکل‌ترین شغل‌های امروزی قرار دارد. اندازه سوپرمارکت‌ها معمولاً از بقالی‌های سنتی بزرگ‌تر است و محصولات بیشتری می‌فروشند ولی از هایپرمارکتها کوچکتر هستند. ویژگی‌ یک سوپرمارکت خوب این است که باید کلیه گروه‌های غذایی از جمله گوشت، محصولات تازه و روزانه مثل نان، میوه و سبزیجات و محصولات غیر غذایی مثل شوینده‌ها و لوازم بهداشتی را در بر بگیرد و معمولاً در قیمت های پایین و یا در قالب پروموشن (محصولات تخفیف دار و یا فروش ویژه) عرضه کند. برای خرید انواع تجهیزات فروشگاهی با قیمت مناسب به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا مراجعه کنید.

مکان سوپرمارکت

مکان و لوکیشن یک فروشگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حجم عبور و مرور در قسمتی که سوپرمارکت شما قرار دارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و رابطه مستقیم با حجم سود شما دارد. به طور کلی باید جایی را انتخاب کرد که از نظر هزینه‌ها برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد و پیشنهاد ما این است که فروشگاه شما در خیابان اصلی و یا فضاهایی که رفت و آمد بیشتری دارد قرار گرفته باشد.

جانمایی وسایل، دکور و چیدمان محصولات

چیدمان و دکور از مهم‌ترین ویژگی‌ های یک سوپرمارکت است به گونه‌ای که این چیدمان باید از نزدیکی درب ورودی، تا انتهای فروشگاه شما مشخص باشد و چیدمان محصولات نیز باید طوری باشد که به آسانی در دسترس مشتری‌ها قرار بگیرد. در مورد این موضوع پیشنهاد می‌کنیم بخش چیدمان در مقاله چگونه فروش خود را افزایش بدهیم را مطالعه کنید. توصیه می‌شود محصولات مختص به هر رده سنی در ارتفاع دید (Eye Level) آن‌ها باشد. برای مثال، قرار دادن تنقلات در دید کودکان و مواد شوینده در دید خانم‌ها باشد. این باعث افزایش فروش و در نتیجه افزایش سود شما می‌شود، یا اینکه در بخش گوشت و مرغ و کباب‌ها حتما سس مخصوص به آن‌ها را هم قرار داده تا برای مشتری جذابیت بیشتری داشته باشد.

برای خرید انواع تجهیزات فروشگاهی با قیمت مناسب به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا مراجعه کنید. در مورد تجهیزات فروشگاهی نیز، استفاده از محصولات به روز و شیک پیشنهاد قطعی ما به شماست. اکثریت مردم ترجیح می‌‎دهند از فروشگاهی خرید کنند که به آن‌ها یک فاکتور شفاف بدهد و از یخچال و فریزری مدرن و قفسه‌هایی که فقط محصولات شما را نشان بدهد. نکته اقتصادی‌ای که در مورد یخچال و فریزرهای موتور سرخود وجود دارد کم مصرف بودن و صرفه اقتصادی آن‌ها می باشد. (پیشنهاد می‌کنیم از صفحه قفسه‌های پرشین صنعت دیدن بفرمایید.)

نظافت

تمیزی و استشمام بوی خوب یکی از مواردی است که احساس خوبی در انسان ها به وجود می‌آورد. برای داشتن یک سوپرمارکت تمیز و زیبا می‌بایست داخل و خارج مغازه را هر روز چندبار شسته و تی کشیده شود تا مشتری از مغازه شما احساس رضایت بیشتری داشته باشد و قطعا مشتری ترجیح می‌دهد در فروشگاهی زمان بیشتری بگذراند که احساس رضایت کند و این وقت گذراندن قاعدتا برابر با خرید بیشتر می‌شود.

در پایان رفتار خوب فروشنده و برخورد مناسب و محترمانه با مشتری ها قطعا یکی از ویژگی‌های یک سوپرمارکت خوب می‌باشد. برای خرید انواع تجهیزات فروشگاهی با قیمت مناسب به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا مراجعه کنید.

در صفحات رسمی اینستاگرام مار را دنبال کنید:

شماره های تماس:

 

بازگشت به لیست